середа, 7 листопада 2012 р.

Бібліотечне життя

     Важливим аспектом діяльності Перечинської районної бібліотеки для дітей є робота по залученню нових читачів до користування бібліотекою, допомога учням у засвоєнні і розширенні знань одержаних у школі, виховання у них високої культури читання.
     Бібліотека активно популяризує літературу по відзначенню різних визначних і знаменних дат державного значення, народних і релігійних свят з їхніми звичаями та обрядами.

Літературно-мистецьке свято «Щиросердний Миколай» (2010 рік)

Ранок до Дня Святого Миколая 
«Ніч святого Миколая - дивна і чарівна ніч» (2011 рік)

     Бібліотекарі вбачають своєю головною метою розширення кола читання, роблячи його привабливим. Книгу рекламують різними формами бібліографічної роботи, і заходи присвячені книзі, завжди мають особливий резонанс. Серед них: Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги, конкурс «Найкращий читач України» та інші.

     Стають традиційними в бібліотеці заходи, присвячені релігійним святам та народним звичаям, що пов’язані з ними. До Різдва Христового, Великодня та ряд фольклорно-етнографічних свят.
     Формувати інтерес до читання ми починаємо з наймолодших читачів, запрошуючи до себе вихованців дитячих садків на екскурсії до бібліотеки. Саме для них демонструється вистава «Незнайко у бібліотеці».
     Працюючи в напрямку сприяння творчому розвитку читачів-дітей, у бібліотеці в практику роботи ввели проведення різноманітних конкурсів, мета яких – зацікавити дітей як читанням книг, так і розкриттям їхніх творчих здібностей. Наприклад, на краще прочитання віршів на різну тематику, конкурс малюнка «Україна очима дітей» (до Міжнародного Дня захисту дітей).


     Тісна творча дружба пов’язує бібліотеку з перечинськими письменниками, які є бажаними і частими гостями наших читачів. Під час літературних зустрічей, презентацій книг, літературних годин та композицій діти мають можливість детальніше познайомитись з життєвим та творчим шляхом письменників та поетів
     Виставки-презентації нових книг, які щойно вийшли з друку і подарованих авторами нашій бібліотеці завжди збирають біля вітрин бібліотеки шанувальників книг. Кожну книжкову виставку бібліотекарі намагаються оформити особливо і привабливо. Доповненням до виставок завжди є цікаві запитання, завдання, кросворди, а також вишивки, малюнки, саморобки, зроблені дитячими руками.

Зустріч з перечинським письменником, поетом, художником, членом Національної спілки письменників України – Козаком Іваном Юрійовичем

     Батьківщина для кожного із нас бере початок від тепла рідної домівки, тихої материнської пісні, рідної мови. Та щоб по-справжньому любити рідний край, його треба добре знати. Тому наша бібліотека вважає своїм завданням брати активну участь у відродженні та розвитку мовної культури, місцевих традицій, звичаїв. З цією метою у бібліотеці оформлено краєзнавчу кімнату «Ми в мандрівку вирушаєм для знайомства з рідним краєм», де зібрано всю наявну краєзнавчу літературу.


     На книжкових виставках, що розкривають фонд краєзнавчої літератури, крім книг можна побачити вироби декоративно прикладного мистецтва Перечинщини та предмети домашнього побутового вжитку, якими користувалися наші пращури.
     Заслуговує на увагу робота клубу за інтересами «Паросток», який допомагає ознайомитися з героїчним минулим, світлим сьогоденням своєї землі, чарівною природою краю, захоплюючими легендами, віршами, оповіданнями, піснями рідного краю.                             Засідання клубу за інтересами «Паросток»

     Важливим джерелом інформації є періодичні видання, які містять найновішу оперативну інформацію і дозволяють заповнити прогалини у комплектуванні з багатьох тем. Це такі як: «Шкільний світ», «Розкажіть онуку», «Дошкільне виховання», «Початкова школа», «Світ дитини», «Однокласник», «Пригоди», «Пізнайко», «Умійко» та інші. Ці видання є цінним джерелом інформації, як для педагогів, так і для учнів та навіть для самих бібліотекарів.
     Одна з найважливіших функцій бібліотеки – довідково-інформаційна. Для формування інформаційної культури читачів використовуються різноманітні форми роботи: бібліотечні уроки «Твої помічники у виборі книг», дні інформації «Енциклопедії. Словники. Довідники», бесіди «Як користуватись алфавітним та систематичним каталогами», «Що таке каталоги і картотеки». Мета цієї роботи – навчити дітей самостійно працювати з книгою, самостійно знаходити необхідну інформацію. В бібліотеці є: абетковий, систематичний, краєзнавчий каталоги, а також систематична та краєзнавча картотека статей та систематична картотека статей для організаторів дитячого читання.
     В цілому бібліотека налаштована на творчу, плідну роботу у тісній співпраці з педагогічними колективами міста, школами, дитячими виховними закладами, школою-інтернат, громадськими організаціями, що займаються проблемами дітей та підлітків. Це такі як: районний центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, районне управління юстиції, благодійні фонди «Опіка» та «Центр громадських ініціатив».
     Тісний зв’язок бібліотека має із засобами масової інформації, зокрема, районними газетами: «Народне слово», «Перечинська тема», «Калейдоскоп Перечинщини», які сприяють популяризації діяльності бібліотеки та підвищують її імідж. Районною бібліотекою для дітей ведеться організаційно-методична робота. Працівники періодично здійснюють виїзди до бібліотек-філій централізованої системи. Під час виїздів на місця в першу чергу звертається увага на правильність розстановки фонду дитячої літератури, аналізується їх якісний і кількісний склад, обертаність, книгозабезпеченість користувачів-дітей, склад довідково-бібліографічного апарату. Надається практична допомога у розстановці і оформленні книжкових фондів, редакції каталогів, картотек та інше.
     У наш час бібліотека давно перестала бути просто «місцем для зберігання книг». Завдяки своїм функціям та можливостям вона перетворилася на помічника, друга та партнера у виховному та навчальному процесі для кожного користувача. Тобто, бібліотека живе життям свого міста, виховуючи освічених, творчо обдарованих, всебічно розвинених маленьких перечинців.

Немає коментарів:

Дописати коментар