Нові книги за І півріччя 2016 року


К 84
Г 12
Гаврош О. Галуна – Лалуна або Іван Сила на Острові Щастя [Текст]
О. Гаврош; іл. О. Мазур. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2010. - 384 с
    Іван сила, найдужча людина світу, щасливо зажив у сімейному колі з дружиною Мілкою та трьома діточками, неперевершеними шибайголовами. Аж якось спокій родинного життя порушує дивний лист-тобто запрошення відсвяткувати на пароплаві «Колумбіна» 10-річний ювілей від останніх гастролей цирку пані Бухенбах. На пароплаві збираються чи не всі циркові друзі і виявляється, що ніхто не знає, хто ж надіслав запрошення. А перед ними – безкрає море..
К 84
Г1
Гаврош О. Різдвяний песик [Текст]: оповідання / О. Гаврош; худож. Л. Василенко. – Тернопіль: навчальна книга – Богдан. 2016. – 48 с.: іл.
   «Різдвяний песик» - перша закарпатська літературна казка про Різдво. Головні події історії відбуваються на різдвяний вечір. Символічно, що казкові пригоди нанизані на популярну закарпатську колядку «Коли звізда ясна». Цю різдвяну історію Олександр Гаврош написав на Різдво 2013 року. Цікаво, що книжку автор присвятив «невідомому песику», який проводжав його у ті святкові дні.
К 84
Г 12
Гаврош О. Легенди Срібної Русі [Текст]: / О. Гаврош; іл. О. Гаркуші. – Ужгород: Вид – во О. Гаркуші, 2015. – 96 с.:іл.
   Змінилися покоління, змінився увесь світ, а високі мури середньовічних закарпатських замків і досі оберігають пам’ять про події, оповиті легендами і нерозгаданими таємницями. Письменник ніби став свідком далекої епохи, коли на тлі грізних часів люди так само любили і ненавиділи, зраджували і вмирали за свої переконання і свободу. Події, про які розповів автор, захоплюють гострим сюжетом, а напружена емоційна струна звучить до останньої сторінки книги.

К 84 – 5
Д 50
Діянич В.Гори ви мої мальовані [Текст]: вибрані поезії / В. Діянич; упоряд. та передм. В. Густі. – Ужгород: ТОВ «ІВА», 2015. – 152 с.: іл.
    Ім’я поета, члена    Національної     спілки письменників    України     Василя     Діянича
 добре відоме      шанувальникам художнього слова старшого покоління. У літературі     він з початку 40-х років минулого століття. З-під пера В. Діянича вийшли окремі збірки поезій: «З піснею щодня» (1958 р.), «Там, де річка Тур’я”
(1961 р.), «Земле, ти чудесна» (1966 р.), «Смереки осені не знають» (1975 р.), «Цвіт папороті» (посмертне видання1985 р.).
   У збірку поезій «Гори ви мої мальовані» ввійшли вибрані твори про рідний край .

63.3(4УКР)
І-90
Історія України 1914 – 2014 [Текст]: матеріали до підручника для загальноосвітніх шкіл / За загальною ред. А. Козицького. - Вид. 3-е доп. і випр. – Львів:Астролябія, 2014. – 208 с.

     Книгу присвячено висвітленню найважливіших подій у житті України ХХ – ХХІ століть. Це     видання підготовлене    на основі широкого кола джерел, із урахуванням найновіших здобутків української та зарубіжної історіографії. В окремих розділах подано об’єктивну інформацію та виважені оцінки найбільш дискусійних проблем новітньої історії нашої країни.
Книгу розроблено із урахуванням вимог Рівня стандарту Програми для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. 10-11 класи» і призначено для учнів та вчителів загальноосвітніх шкіл, а також усіх, хто хоче знати справжню, неспотворену історію рідної держави.

К 63. 3
К 55
Кобаль Й. Ужгород відомий та невідомий [Текст] / Й. Кобаль. - Львів: Світ, 2003. – 196 с.: іл.
     Книга написана на основі відомих на сьогодні науці археологічних, писемних,фольклорних джерел про перлину українського Закарпаття, одне з найдавніших і наймальовничіших міст України Ужгород, про його оповиті романтичними легендами вулиці, площі, будинки, пов’язані з іменами відомих українських і зарубіжних політиків, письменників, музикантів, художників. Докладно розповідається про історію формування своєрідних господарських, етнокультурних, релігійних традицій міста, про більш ніж тисячолітню боротьбу закарпатських українців за збереження своєї національної ідентичності.


К 84 – 5
Л 15
Ладижець В. Ой, болить у мене зуб… [Текст]: вибрані вірші / В. Ладижець; післяслово Б. Кушнір; худож. оформленн. О. Ладижець. – Ужгород: Карпати, 2015. – 128с.: іл.
    Вишукані рядки письменника, який з надзвичайним теплом і неповторним гумором писав передусім для малечі, і сьогодні залишаються актуальними, високо мистецькими і такими з дитинства впізнаваними уже для кількох поколінь українських читачів рядками: «Ой, болить у мене зуб...».

84 (2РОС)6
П 12
Павлищева Н. Княгиня Ольга. Обжигающая любов [Текст] / Н. Павлищева. М.: Яуза: Эксмо, 2013.– 288 с.

    Легендарна княгиня Ольга. Перша жінка – правитель на Русі. Мати великого Святослава. Жінка князя Ігоря,      по звірячому вбитого древлянами, яка не тільки помстилася вбивцям чоловіка, спаливши їхню столицю Іскоростень разом з усіма жителями, але і утримала владу у своїх руках. Вона стала першою і останньою жінкою на Київському престолі. За час її правління Київська Русь не знала війн і міжусобиць.


К 63.3. 362
П 17
Пап С. В. Велика боротьба [ Текст ] : науково – публіцистичне видання / С. В. Пап; Передм. акад. М. Мушинки. – Ужгород: Гражда, 2015. – 380 с.: іл.
  Перед читачем постає широка панорама історії Закарпаття та боротьба за його визволення.
Як виглядала ця боротьба і в чому вона полягала , читач довідається зі сторінок цієї книги.


К 84 – 5
П 42
Повх Л. Як цуценя сніжинки ловило [Текст]: книга для дівчаток і хлопчиків, їхніх мамусь і татусів, бабусь і дідусів /
Л. Повх; худож. – оформлювач
М. Ходанич. – Ужгород: Карпати, 2015. – 80с.: іл.
    Книга Лідії Повх «Як цуценя сніжинки ловило» включає веселі вірші та серйозні, майже філософські, проте дуже дитячі оповідання про рідний край, життя дітей і світ природи, про різне сприйняття подій людьми.

К 84-5
Ф 81
Фотул І. А. Дідусева школа [Текст]: вірші для мол. та сер. шк.. віку / І. Фотул; мал.. В. Дороша. – Ужгород: Патент, 2016. – 104 с.: іл.
  У веселих і добрих віршах, повчальних історіях автор закликає берегти і примножувати найцінніші людські та природні цінності: красу, любов, доброту, милосердя.


Нові книги  за ІІ півріччя 2015 року
К 84 
Г 12
Гаврош, О. Розбійник Пинтя у заклятому місті [Текст]: роман / О. Гаврош; Мал. М.Паленка . - К.: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2013. – 304с.: іл.


 Казкова хроніка заснована на реаліях українських народних казок Карпатського регіону. В романі йдеться про  захопливу мандрівку у Закрасвіття, де разоміз шляхетним   розбійником Пинтею діють нові друзі та вороги  - Прунслик, Чорний лицар, Церцерушка, Зелений заєць, дракон Шаркань, Ганджі – баба та багато інших… 


 84(4Вел)6-44
 Д 15
Дал, Р.  ВДВ (Великий Добрий Велетень) [Текст]: повість / Р. Дал; Перекл. з англ. В.Морозова за ред. І. Малковича.   Іл. Кв. Влейк. – К.:  А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2014. – 272 с.: іл.

 Веселі, зворушливі і моторошні пригод семиметрового велетня   та маленької дівчинки Софії, які вирішили втілити один надзвичайно сміливий план – врятувати людей від  велетнів – людожерів.


К63.3(4УР-ЗАК)
 Д 18
Данилюк, Д. Історія Закарпаття [Текст]: навчальний посібник/ Д. Данилюк; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Держ. вищий навч. заклад «Ужгород. нац. у-т Іст. ф-т, Каф. історії України; вип. ред. та покажч. Л. Ільченко. – Ужгород: Вид-во В. Падяка, 2013. – 304 с.

Навчальний посібник написаний на основі використання досліджень відомих вчених і лекцій з краєзнавства, які автор читає для студентів історичного факультету Ужгородського Національного університету. У ньому в  науково-популярній формі висвітлюються основні етапи  історичного розвитку Закарпаття від найдавніших часів до сьогодення з урахуванням найновіших досягнень історичної науки.


 84(4УКР)6 
 Д 36
Дерманський, О. Чудове Чудовисько в країні Жаховиськ [Текст]: повість/
О. Дерманський; Іл.  М. Паленка. -  К.: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га,  2010. – 288 с.

 У новій захоплюючій повісті Сашка Дерманського  розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька  місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжнядружба  творить справжні дива...


К 84
Д 71
Дочинець, М.  Бранець Чорного лісу[Текст]: роман/  М. Дочинець. – Львів: Апріорі, 2012. – 292 с.: іл.

Ця книжка розповідає незбагненну історію дивовижної людини, закинутої волею долі в безлюдну пущу Карпат. Про те, як упродовж років виживання в дикій природі юнак із мандрівника, натураліста, мисливця і вояка стає Воїном духу. Українського духу. Він і нам допомагає відповісти на вічні запитання: хто ми, звідки ми, для чого живемо й куди йдемо?


К 84Дочинець, М.
 Д 71Криничар. Діяріюш  найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії [Текст]: роман/ М. Дочинець. – Ужгород: «Карпати», 2012. – 328 с.

  В основі роману входить  хвилююча сповідь бентежної, шляхетної, муштрованої життям душі, сповнена аромату Часу, Духу і Любові, дивовижна одіссея  знегод і поневірянь простого закарпатського хлопця, поки він став першим у краї  багачем.  Своїм життям він відкриває читачеві дві найголовніші принади – свободу від страху і свободу від  злиднів. До того ж, ділиться секретами як «робити» гроші і мудро розпоряджатися ними.
28.
Ж 67
Животные шести континентов [Текст]: иллюстрированная энциклопедия/ сост. Ю. Бойчук,  Р. Шаламов. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб  семейного Досуга», 2014. – 416с. : ил.

 Ілюстрована енциклопедія знайомить читача з 1000 видами тварин,  які живуть на шістьох континентах.К 82.3
З 26
Закарпатські замки у легендах, переказах та літературних творах. 2-е змінене та доповнене видання [Текст]/ Упоряд., підгот.  текстів, вступ. ст., істор. довідки, приміт. та  слов. І. В. Хланти. – Ужгород: ТДВ «Патент», 2013. – 184 с. : іл.

 До збірника ввійшли кращі легенди й перекази, записані з кінця ХІХ ст. і до наших днів., Крім, того подано літературні твори, навіяні їх  авторам таємничими руїнами фортечних мурів та замкових споруд.
  84(4УКР) 6
З- 91
Зубченко, О.  Перемагаючи долю [Текст]: пригодницький роман. Кн. 1 / О.Зубченко. –  Львів: Видавництво Старого Лева,   2014. – 348 с.
  Перша половина 17-го сторіччя... Україна потерпає від татарськихнабігів: у полон потрапляють тисячі українців, ламаються долі,   розлучаються рідні серця. Брати Іванко та Юрась опиняються у різних кінцях цього багатостраждального світу. Перебуваючи на чужині – один вКитаї, другий – в Туреччині, брати не забувають того щастя, яке дали їм люблячий батько та ласкава мати, і хоча чужинські звичаї та віра маливбити цю пам’ять, та поклик рідної землі є сильнішим. Як би не   випробовувала жорстока доля їх на міцність, які б пригоди не довелося їм пережити, брати долають усі перешкоди, поки не зустрічаються по різні  боки ворожих таборів, щоб разом піти дорогою визвольної боротьби  нашого народу, примножуючи козацьку славу та надихаючи інших героїчною  вдачею та майстерним володінням зброєю.К 42.14 Л 56
Лікарські рослини Закарпаття в народній медицині. 2-ге вид., переробл. [Текст]: довідник з фітотерапії / Під упоряд. Т. Росоли, І. Росоли, Ф. Рубіша.-  Ужгород: ТДВ «Патент», 2012. –240 с. : іл.

У довіднику описано фармакологічні властивості лікарських рослин,якими здавна користується наш народ, так і наукова медицина. Кожній рослині дана ботанічна, морфологічна, хімічна характеристика, вказані  строки і способи заготівлі сировини, особливості виготовлення з неї ліків  та їх практичне застосування.К 63.3 
М 71
Мишанич, О. Русини: Політика. Історія. Культура [Текст]/ О. Мишанич . – Ужгород:  Гражда, 2012. – 349 с.

  Видання містить ті праці кінця XX – початку XXI ст., з якими  О. Мишанич виступив в оборону українського Закарпаття, його історії, мови, культури, літератури від політичного русинства і його платних  агентів. На підставі першоджерел О. Мишанич простежив історичний шляхзакарпатців від підкарпатських русинів до закарпатських українців, обґрунтував їхнє місце і роль у незалежній Українській державі.74.200.55я721
О-75
Основи здоровя і фізична культура [Текст]: підручник для 4 класу загальноосвітнього навчального закладу/ В. Арефьєв,В. Єрмолова, О. Качеров та ін. К.: Просвіта,2004 . – 179с.: іл.

Основу підручника складають вправи для розвитку фізичних якостей та матеріал про вплив занять фізичною культурою на основі системи  організму, а також деякі факти з історії вітчизняного спорту.

  К 84  
  Р 15
Раді, М.  Дивовижний сон Юлі [Текст]: фантастичніоповідання/ М. Раді. – Ужгород: КП «Ужгородськаміська друкарня», 2012. – 64 с. : іл.

Головна героїня Юля, у сні перелітає на Планету квітів,   де знайомиться сама і знайомить уважного читача з безліччю   неземної краси квітів.
63.3(4УКР)я7
Р 33
 Реєнт, О.  Україна між світовими війнами
(1914 – 1939). Події. Люди. Документи [Текст]: нариси історії: навчальний  посібник/ О. Реєнт, І.Коляда. – К.:  Школа, 2004. – 544с.

 Навчальний посібник присвячений одному з найдраматичніших періодів в історії України, в її боротьбі за державність і незалежність.Автори не тільки висвітлюють основний перебіг подій, а й подають їх  оцінку сучасникам, історикам різних шкіл та напрямів.
 84(4УКР)6 
 Р 90
Рутківський, В.  Ганнуся [Текст]: весела пригодницька повість/ В. Рутківський; Іл. І. Ключковької.– Львів: Видавництво Старого Лева, 2014.– 253 с.

Ця повість для тих, хто не знає, що відро з колодязя можна витягти кішкою, хто не вміє відрізнити курку від квочки чи здає до металобрухту цілий бульдозер – але хто хоче відкривати нові світи, знаходити нових друзів і переконуватися в тому, що дорослих теж можна ставити в куток.84(4УКР)6 
 Р 90
Рутківський, В Джури козака Швайки [Текст]: роман:  1-ша книга трилогії «Джури»/  В. Рутківський; Мал.
М. Паленка. – К.: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га,  2014. – 336 с. : іл.

Усі ми знаємо імена СеверинаНаливайка, Богдана  Хмельницького, Івана Мазепи. А ким були найперші козаки? Звідкіля  вони взялися? На ці запитання ти знайдеш  відповідь у новому  гостросюжетному  історичному романі Володимира Рутківськог -  одного  знайблискучіших сучасних українських  дитячихписьменників.Його  дивовижні  герої -  Грицик  та  малий волхв  Санько, юний богатир  Демко Дурна Сила, його мама-велетка,  невловимий козак Швайка зі свої вірним другомвовкомБарвінком  та   їх  численні друзі – з честю виходять із найскладніших ситуацій.84(4УКР)6
 Р 90 6
Рутківський, В. Джури - характерники [Текст]: роман: 2-га  книга трилогії «Джури» »/ В. Рутківський; Мал.
М. Паленка. - К.: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2015. – 338 с. : іл.
  
  Джури-характерники» — друга книга захоплюючої історичноїтрилогії провідного сучасного українського письменника Володимира  Рутківського. У новому гостро-сюжетному романі читачі  зустрінуться зі своїми улюбленими героями з попереднього роману «Джури козака Швайки» — юним характерником Саньком та його  вірним другом Грициком. Хлопці підросли, змужніли, і тепер нарівні з  дорослими козаками беруть участь у військових виправах. У романі  з’являється ще один відчайдушний герой — маленький характерникТелесик зі своєю дитячою ватагою. А небезпека й надалі чигає на кожному кроці...


84(4УКР) 6
Р 90
Рутківський, В. Джури і підводний човен[Текст]: роман: 3-тя  книга трилогії «Джури» / В. Рутківський; Мал.
М. Паленка. –К.: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2015. – 336 с. : іл.

Заключна  книга захоплюючої історичної  трилогії «Джури». У цьому романі Володимир Рутківський знову  постає блискучим оповідачем  і  чарівником слова. На тебе, любий читачу, чекають  неймовірні  пригоди, шалені звитяги і нові відкриття. Разом з героями роману ти оборонятимеш Київ, перепливеш неприступні дніпровські пороги, розвідаєш таємниці підземної   Хортиці, штурмуватимеш  Очаківську фортецю. Ти також  дізнаєшся, як Санько допоміг Грицикові стати непереможним  воїном-характерником, чому Демко Дурна Сила знову змінив своє прізвисько, і як Телесикові з Чорториєм вдалося винайти підводний  човен і перепливти на ньому Чорне море. А небезпеки… На те воний небезпеки, аби їх долати. 84(4РОС) 
 С 12
Сабітова, Д.Три твої імені [Текст]: роман/ Д. Сабітова; переклад з рос
Катерини Міхаліціної  Львів: Видавництво  Старого Лева, 2015. – 192 с.

 Маленька, вічно голодна Ритка живе у селі  з сестрою та батьками – пияками. Старанну  третьокласницю  взяла у свою родину медсестра з дитбудинку. Вона сподівається що має  шанс стати  щасливою.
75.581 
С 81
105 самых популярних настольных игр [Текст]/ Авт.-сост. Е. А. Попова. –   Донецк: Издательство «Сталкер», К.: Издательство «ЗАО «НКП», 2004. –
320 с.: ил. – (Настольные игры)

 В книзі зібрані найбільш популярні настільні ігри. Тут можна знайти ігри на шаховій дошці, на папері, ігровому полі, угри в кості, з фішками, монетами, сірниками, доміно, карточні ігри тощо.
К 84
Ш 66
Шкіря, В. Чорна кішка з червоною пов’язкоюі порожнім відром [Текст]: повісті – фентезі/  В. Шкіря; Худ.оформ.
О. Ладижець.  – Ужгород: Карпати, 2015. – 216 с. : іл.

 Книжка Василя Шкірі «Чорна кішка з червоною пов’язкою і порожнім відром» пронизана містикою. Тут усе мов  у Гоголя - чорти,   босоркані, чаклуни, знахарі, цілителі. І вони живуть не за синіми морями, високими горами і безкраїми лісами, а поруч із нами. Герої його казок  користуються найсучасними досягненнями науково-технічного прогресу – комп’ютери, ноутбуки, займаються  бізнесом.  Хочеш – не хочеш, а мусиш повірити в його мовлене слово. Здається, все це відбувається з нами. Прочитавши повість - фентезі, обов’язково звернеш увагу на чорну кішку, яка перебігла тобі дорогу, попросиш прохожу, щоб не перейшла тебе із порожніми відрами, а тринадцятого числа краще не збиратися в далеку дорогу. 


84(4УКР)6
Ш 87
Штанко, К.  Дракони, вперед![Текст]: повість/К. Штанко; Іл.  К. Штанко. - К.: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га,  2014.  –    272 с.  : іл.

 Київський школяр, захопившись біологією, випадково вирощує... дракона, який круто змінює його звичне життя... Ця феєрична казка  є певною мірою єі детективом, і пародією на детектив. Тут і легке фентезі, і дитяча «бондіана», і багато пізнавальних моментів. Це перша повість визначної української ілюстраторки.Мл 84.4Вел
К 35
Кеннет Г. Вітер у вербах [Текст]: повість/ Г. Кеннет; Пер. з англ. А. Сагана.- Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014.- 348 с.


Прочитавши твір «Вітер у вербах» одного з найшановніших авторів Кеннета Грема, читач поринає у славетні пригоди вірних друзів. По-особливому написана історія пройме своїх шанувальників поетичними рядками, незвичайним теплом та тонким гумором. Не лишивши байдужих, книга займе своє достойне місце серед найцікавіших книжок домашньої бібліотеки і ви неодноразово повертатиметесь до неї, щоб ще раз пройнятися рядками улюбленого змісту.


Ст 84.4Пол
Г 97
Гутовська-Адамчик М. Дівчата з 13-ї вулиці [Текст]: роман/ М.Гутовська-Адамчик; пер. з пол. Божени Антоняк.- Львів: Урбіно, 2015.- 240 с.

Ви ще не читали такої відвертої, правдивої та проникливої книжки, де з надзвичайним розумінням описуються проблеми чотирнадцятирічних!
Вічно похмура Агата, легковажна Клаудія й старанна відмінниця Зося - однокласниці, але не подруги. Занадто вони різні! Та несподівано доля зводить дівчат разом. Вони отримують незвичайне завдання - читати вголос їхній однолітці Магді, яка лежить у комі після нещасного випадку. Вражена Агата розуміє, що ця дівчина і є таємничою незнайомкою, яка віднедавна постійно їй снилася! Своїми здогадами вона ділиться із Клаудією та Зосею. Тепер у них є спільна мрія: Магда мусить прокинутися...


С 84 (4Укр)6
Д 36
Дерманський С. Чудове чудовисько і погане поганисько. [Текст]: Казкова повість. /
С. Дерманський [Обкл. І Сулими].- К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА,- 2014.- 288 с.

Пригоди Чудового Чудовиська і дівчинки Соні тривають! Улюблений дитячий письменник Сашко Дерманський зумів і Майдан відстояти, і третю частину трилогії дописати! Та ще й яку!.. Блискучі діалоги, живописні характери, природна й багата художня мова яскраво засвідчують, що Сашко Дерманський гідно продовжує літературні традиції наших веселих класиків — від Котляревського й Гоголя  до Остапа Вишні і Всеволода Нестайка...
Нова порція смішних, моторошних і захопливих пригод чекає на тебе. Погане Поганисько готове звоювати усіх нас, але в сучасній Україні так багато відважних малих і великих героїв, що навіть абсолютне зло не завжди має шанс на перемогу...


С 63.5 (4Укр)
К20
Брати Капранови. Веселих свят! [Текст]/ Брати Капранови.- К.: Гамазин, 2014.- 104 с.: іл.

Свято – це не тільки і не стільки застілля, скільки вміння створити святковий настрій та провести незабутній день разом із родиною та друзями. У книзі ви знайдете все про головні українські свята – історію, традиції, прикмети, ритуали, а ще пісні з нотами, святкові страви з рецептами, ігри та забави, рукомесло зі схемами, і до того ж, багато малюнків та іншої корисної інформації. Книжка навчить святкувати українські свята по-сучасному і водночас, як це робили наші дідусі та бабусі. Веселих свят!


С 63.3 (4Укр)63
К20
Брати Капранови. Мальована історія Незалежності України [Текст]/ Брати Капранови.- К.: Гамазин, 2013.- 80 с.: іл.

Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.
Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.


Мл 84(4 Укр)6
К 64
Кононенко О. А. Барабашка та всі інші. Про духів добрих і не дуже. [Текст]/ О. Кононенко; мал. Віктора Кононенка. – К.: Либідь, 2013. -128 с.: іл.

 Зі сторінок книжки, яка воскрешає забуті сторінки народної міфології, постає загадковий світ одуховленої природи. Казкові сюжети навчають дітей жити в гармонії з довкіллям, поважати старших, цінувати щирість людських стосунків.
Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.


С 83
Л 64
Література [Текст]: для дітей середнього шкільного віку/ уклад. В. М. Скляренко. – К.: Кордон, 2015. –
318 с.: іл.
З давніх-давен людина прагнула не тільки хліба, а й видовищ. Так у Середземноморї  зявився давньогрецький античний театр, якому ще раніше передували храмові дійства…
Саме при народженні театру, про його національні і жанрові різновиди ви дізнаєтесь, прочитавши цю книжку.
До того ж читач знайде в нашій енциклопедії докладну оповідь про цирк, кіно, мультиплікацію та професії, що з ними пов’язані. І, звичайно,  ми розповімо про найвідоміші кінофестивалі та кінонагороди.  


Ст 82.3(0)
М 68
Міфи Давньої Індії [Текст]:Для ст. шк. віку/ Упоряд., переказ із гінді, післямова С. І. Наливайка. – К.: Веселка, 1992. – 199 с.: іл.

До збірки увійшли найпопулярніші індійські міфи, які дають широке уявлення про життя, звичаї,світогляд та вірування жителів Давньої Індії.
Мл 84(4 Укр)6
О 66
Орлова О. Подорож до країни Мурвіль. [Текст]/
О. Орлова. – К.: Гамазин, 2013. – 204 с.

Чарівна країна котячої втіхи, де течуть молочно-кисельні ріки, вулиці покращають карамельні будиночки, а на луках, поруч з дивовижними, ніким не баченими квітами кицько лілій і кошенятовими трояндами зеленіє котяча м’ята. Це все – Мурвіль! Саме туди і вирушить у далеку подорож лицар Котячої слави Кексик Сірий зі своїм провідником Зефіром Білосніжним. На шляху мандрівникам зустрінеться безліч цікавих місць, вони подружаться з різними мешканцями казкового світу, втраплять у цікаві пригоди, навчаться лазити по деревах, добувати вогонь, виживати в різних погодних умовах, літати, плавати., А головне – врятують увесь край котячої втіхи від занепаду та злих чарів.
Допомогти лицарю і його провідникові можеш тільки ти! Приєднуйся!


Д
Ф 43
Ференцева Ю. Рахівничка для малят. [Текст]/
Ю. Ференцева; худож. П. Орловський. – К.: Балтія-Друк, 2014. – 30 с.

Разом з цією книгою ви та ваш малюк матимете змогу не лише читати віршики, а й проведете перші заняття з вивчення цифр. У цьому вам допоможуть яскраві ілюстрації та милі віршики, які перетворять процес читання на справжнє свято. Ст 84 (4Укр)6
Ш 37
Шевченко Т. Г. Повісті. Художник. Близнюки. Прогулянка із задоволенням та не без моралі. [Текст]/
Т. Г. Шевченко; пер з рос. М. Чумарна. – Львів: Апріорі, 2015. – 320 с.: іл.

Твори Шевченка, написані російською мовою, але пережиті і відчуті, висловлені на рівні серця своєю рідною, українською мовою. При перекладі з російської на українську вражаєшся цим дивним феноменом людського мислення: наче з кривого дзеркала отримуєш раптом правдиве дзеркальне відображення.Ст 84.4 Пол
Я 28
Ягелло Й. Кава з кардамоном. [Текст]: роман./ Й. Ягелло; пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів: Урбіно, 2015. – 240 с.

 Досі спокійне життя 15-річної гімназистки Лінки раптом змінюється. Її мама дедалі більше втомлюється й дратується, вітчим чимраз довше затримується на роботі, Лінці доводиться займатися молодшим братиком, хоча не за горами випускні іспити, і треба більше приділяти уваги навчанню… Дівчина відчуває себе покинутою. До всього, її  мама мусить поїхати на невизначений час, і на Лінку лягають усі хатні обов’язки. А ще зіпсувалися стосунки з найкращою подругою, і хлопець, якого вона вважає лише своїм другом, ставиться до неї якось дивно, у школі суцільні проблеми… Щоб відволіктися, Лінка вирішує відвідати свою бабусю, яку давно не бачила. У її домі дівчина випадково знаходить дивну фотографію. Прагнучи з’ясувати пов’язані з нею подробиці, Лінка несподівано розуміє: у неї є сестра, якої вона ніколи не бачила…
За пригодами Лінки читачі стежать затамувавши подих. Та відірвавшись від чудової книжки, чому б не спробувати зварити й собі каву з кардамоном.


Ст 84.4 Пол
Я 28
Ягелло Й. Шоколад із чилі. [Текст]: роман./ Й. Ягелло; пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів: Урбіно, 2015. –
288 с.

Чи доводилося Вам куштувати шоколад із чилі, де солодкий смак поєднується з гіркотою? Саме його нагадує життя 17-річної Лінки, яка щойно вступила до омріяного ліцею. Вона відшукала давно втрачену сестру й нарешті розібралася у своїх почуттях до Адріана. Здається, перед нею чудове майбутнє. Проте не все так рожево. На навчання Лінці доведеться заробляти, мама не в стані сплатити за дорогий приватний ліцей, стосунки із сестрою теж не завжди ідеальні. Крім того, коханий їде навчатися до Лондона, а це означає кількамісячну розлуку. Лінка живе в очікування Різдва, бо тоді Адріан має приїхати до Польщі. Проте на неї чекає неприємний сюрприз. Що ж, може, кохання не завжди мусить бути солодким, як молочний шоколад? Може, воно нагадує шоколад із чилі?

Немає коментарів:

Дописати коментар